Haberler - Basında Ben


CHP Grup Başkanvekili İnce'nin Basın Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili İnce'nin Basın Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP TBMM grup toplantısı yayınıyla ilgili olarak Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile yaptıkları görüşmenin ardından bir açıklama yaptı.

İnce şunları söyledi:

"Meclis Başkanı'nın konuşmalarından anladık ki talimatı veren kendisi. İnternette 2 milyon kez izlenmiş bir görüntüyü Anamuhalefet partisinin Genel Başkanı konuşurken sansürlemek, yasaklamak, kimsenin haddi değildir. Hayatımızın her alanına yasaklar geliyor. Bugün de Başbakan'ın alo Cemil hattını kullandığını tahmin ediyoruz. Türkiye'nin geldiği nokta vahimdir. Muhalefetin, medyanın üzerine de baskılar devam edecektir. Medyaya sesleniyorum, yapmayın, siz de suç ortağı olmayın."

"Yayının kesilmesine Meclis Başkanı'nın verdiği yanıt nedir?" sorusuna İnce, "RTÜK yasasının 8. maddesini gerekçe gösteriyor" karşılığını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de yasama, yürütme ve yargının çöktüğünü savunarak, "Bugün milletin sesi kesilmişti. Bugün sayın Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşması değil 76 milyonun vergileriyle yayın yapan milletin sesi kesilmiştir. Milletin sesini kesen milletvekillerinin, bu parlamentoda bir daha siyaset yapma olanakları olmayacaktır" dedi.
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider