Haberler - Basında Ben


Kosova Meclisi Heyeti TBMM'de

Kosova Meclisi Heyeti TBMM'de

TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Osman Kahveci, Kosova Meclisi Çevre ve Alan Planlama ile İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

Kahveci, dost ve kardeş Kosova parlamentosundan gelen heyeti Türkiye'de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kahveci, TBMM Çevre Komisyonu'nun yapısını ve çalışmalarını konuk heyete tanıttıktan sonra Türkiye'nin Kosova'nın bağımsızlığına verdiği önemi vurguladı. Kosova'nın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkelerden birinin Türkiye olduğunu hatırlatan Kahveci, "Yüzün üzerinde ülkenin Kosova'nın bağımsızlığını tanımasından dolayı memnunuz, inşallah bu kısa sürede artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin Kosova'yı her alanda desteklemekten büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Kahveci, Kosova'nın ekonomik ve siyasi alanda Avrupa'da söz sahibi olmasının Türkiye'nin desteklediği en önemli politikalardan biri olduğunu ifade etti. "Ticari alanda önemli ilişkilerimiz var ve Türk müteşebbisleri Kosova'nın gelişmesi konusunda büyük bir gayret içerisinde çalışıyorlar" ifadelerine yer veren Kahveci, iki ülke arasındaki vize muafiyetinin vatandaşların karşılıklı ziyaretlerini önemli ölçüde arttırdığını ve bundan büyük bir memnuniyet duyulduğunu söyledi. Osman Kahveci Türk hükümetinin her zaman Kosova'nın yanında olduğunu ve olacağını sözlerine ekledi.
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider
  • bgnewsSlider